E-dziennik ucznia

W naszym Gimnazjum od początku roku szkolnego 2011/2012 funkcjonuje elektroniczny dziennik ucznia - e-dziennik. Jest on bezpłatny dla naszych uczniów, ich rodziców i opiekunów.

Czym jest e-dziennik?

MEN

E-dziennik (inaczej dziennik elektroniczny lub internetowy dziennik lekcyjny) jest to nowoczesna forma prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania. Dziennik elektroniczny może z powodzeniem całkowicie zastąpić tradycyjny dziennik lekcyjny. Powstał on w celu uproszczenia i przyspieszenia pracy nauczycieli, poprawienia kontaktu rodziców ze szkołą, a także znajdowania obszarów podnoszenia jakości edukacji przy użyciu nowych technologii.

Internetowy dziennik lekcyjny spełnia wszelkie wymogi Ministerstwa Edukacji Narodowej z nowelizacji rozporządzenia o sposobie prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania, podpisanej 16 lipca 2009 r. Pozwala to na prowadzenie dokumentacji szkolnej w formie elektronicznej, ze szczególnym uwzględnieniem dzienników elektronicznych.

Dziennik elektroniczny posiada szereg zalet, stanowiących o jego przewadze nad tradycyjnym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich równolegle. Do działania takiego dziennika wystarczy tylko przeglądarka internetowa (Internet Explorer, Firefox, Opera, itp.).

Dzięki takiemu rozwiązaniu Użytkownicy mają dostęp do e-dziennika z każdego miejsca gdzie jest Internet, a system aktualizowany jest na bieżąco.