^Góra strony
 • 1 JĘZYKI OBCE
  Program nauczania obejmuje realizację pełnego zakresu materiału ze wszystkich przedmiotów, wzbogaconego o obowiązkową naukę języków obcych (angielski, niemiecki, hiszpański) w zakresie rozszerzonym - po 4 godz./tyg. w małych grupach.
 • 2 BEZPŁATNE ZAJĘCIA DODATKOWE
  Dla chętnych uczniów oferujemy także dodatkowe zajęcia informatyczne, dziennikarskie, plastyczne, językowe, matematyczne, chemiczne, biologiczne i sportowe (m. in. zajęcia z samoobrony) oraz konsultacje ze wszystkich przedmiotów dla uczniów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy w danym zakresie.
 • 3 WYSOKI POZIOM NAUCZANIA
  Nasi uczniowie odnoszą sukcesy. Oferujemy wysoki poziom nauczania w klasach liczących maksymalnie do 26 uczniów. Nasza szkoła jest szkołą bezpieczną, wolną od przemocy i narkotyków, przyjazną i dobrze uczącą. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną – ludzi twórczych, ambitnych i wymagających, dobrze współpracujących w zespole.
 • 4 E-DZIENNIK UCZNIA
  W naszej szkole oprócz tradycyjnego dziennika lekcyjnego obowiązuje dziennik elektroniczny - rodzice na bieżąco mogą śledzić wyniki w nauce, a także frekwencję swoich dzieci. E- dziennik jest przydatną platformą komunikacyjną pomiędzy szkołą a rodzicami, dzięki której możliwa jest szybka reakcja w przypadku, kiedy zaobserwuje się coś niepokojącego.
 • 5 WYKWALIFIKOWANA KADRA
  Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną – ludzi twórczych, ambitnych i wymagających, dobrze współpracujących w zespole. Praca nauczycieli wspierana jest przez pedagoga szkolnego. Zakładamy twórczą współpracę z rodzicami poprzez zaplanowane spotkania i rozmowy indywidualne.
baner

Jesienne zajęcia pozalekcyjne z fotografii

Jesień i jej kolory są inspiracją do fotograficznych poszukiwań. Ciekawe kadry można odnaleźć w najbliższym otoczeniu. Wciąż czekamy na chętnych którzy chcą dołączyć do naszej kameralnej grupy. Zapraszamy :) 

Plener fotograficzny

To był ciekawy weekend dla uczniów chodzących na pozalekcyjne zajęcia z fotografii. W niedzielne przedpołudnie (8 kwietnia) byliśmy na naszym pierwszym plenerze. Miejscem naszej fotograficznej eksploracji był Ostrów Tumski, Brama Poznania i Śródka. Każdy poszukiwał swojego wymarzonego kadru, a tematów było wiele: portret, architektura, pejzaż i street photo. Były rozmowy o fotografii i o życiu. Była dobra kawa, kanapki i lody. Pokonywaliśmy opory przed nawiązywaniem kontaktu z portretowanymi ludźmi. Powstało sporo ciekawych zdjęć. Już niedługo zaprezentujemy nasze najlepsze prace. Poniżej fotorelacja prowadzącego plener Piotra Zarównego

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie na profilu szkoły, na facebooku 

Kolejne spotkanie fotograficzne za nami

Na kolejnym spotkaniu z fotografią uczniowie pracowali z blendą. To akcesorium fotograficzne, które pozwala na modelowanie światła. Właściciele sklepów w pobliżu szkoły chętnie pozowali nam do zdjęć. Dziękujemy im za życzliwość. A my wciąż zbieramy doświadczenia przed zaplanowanym wyjazdem na plener street photo do Poznania.

 

Informacje dla uczestników zajęć fotograficznych

Drodzy uczniowie, uczestnicy zajęć fotograficznych prosimy o zapoznanie się z informacjami od Pana Piotra Zarównego, prowadzącego zajęcia:
 
 
1/ W poniedziałek tematem spotkania była kompozycja. Na stronach www jest mnóstwo informacji na ten temat. Poniżej link jako zachęta do poszukiwań i rozwoju: https://www.szerokikadr.pl/poradnik/fotografia-dla-poczatkujacych-kompozycja-i-kadrowanie 
 
2/ Przed feriami spotykamy się jeszcze 2 razy: 22 stycznia i 5 lutego.
 
3/ Przypominam się w temacie przesyłania do mnie wykonanych w dowolnym czasie zdjęć (na naszych spotkaniach i poza nimi). Może uda nam się zrobić wystawę?Instrukcja wysyłania:

 

JAK WYSŁAĆ PLIK PRZEZ WE TRANSFER?

 1. Krok pierwszy: wejdź na stronę www.wetransfer.com 
 2. Krok drugi: naciśnij przycisk „Take me to free”, a następnie „I agree”
 3. Załącz pliki naciskając „+add files” (maks. 2GB)
 4. Krok trzeci: w okienku „Friend’s email” wpisz adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 5. Krok czwarty: w polu „Your mail” wpisz swój adres e-mail
 6. Krok piąty: w polu : „Message” wpisz swoje imię i nazwisko
 7. Krok szósty: wciśnij „Transfer” i nie zamykaj przeglądarki do momentu załadowania się plików

Po wysłaniu wiadomości, potwierdzenie wysłania i pobrania przeze mnie pliku otrzymasz na Twój adres e-mail

 
Pozdrawiam
Piotr Zarówny

Zapraszamy do udziału w akcji Staszek dla Franciszka

Nasza szkoła od wielu lat aktywnie wspiera Ochronkę Franciszek – mały dom dziecka w Obornikach
Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcje marketowe i  zbiera  fundusze na rzecz placówki.

W bieżącym roku chcielibyśmy włączyć się całą społecznością szkolną w przygotowanie Jubileuszu 20-lecia istnienia Placówki. Zapraszamy uczniów, rodziców, absolwentów i wszystkich, którzy chcieliby pomóc do włączenia się, do akcji  STASZEK DLA FRANCISZKA.
 
JAK MOŻNA POMÓC?
Akcja będzie polegała na zorganizowaniu kiermaszu w szkole oraz licytacji podczas uroczystości głównych, które odbędą się w grudniu. Dochód pozyskany z akcji zostanie przeznaczony na wsparcie Ochronki, a w szczególności na zakup i montaż rolet zewnętrznych.
Możecie nam Państwo pomóc darując przedmioty/usługi na kiermasz lub licytację. Mogą to być drobne rękodzieła ( np.kartki, także świąteczne, biżuteria, gadżety świąteczne, albumy, ozdoby, obrazy itp.), ale także usługi ( np. vouchery, bony prezentowe na różnego rodzaju usługi).
Przedmioty opisane imieniem i nazwiskiem, klasą można zostawiać w gabinecie pedagoga do dnia 1.12.2017 r. 

KONKURS DLA KLAS 
Przygotowania do licytacji mają charakter konkursowy. Klasa, która zaangażuje się najbardziej zostanie wyróżniona nagrodą. O przyznaniu nagrody dla całej klasy zdecyduje Komisja w grudniu 2017 r. Informacja o wyniku Konkursu zostanie podana podczas szkolnych Jasełek.  

KONTAKT W SPRAWIE AKCJI 
Patrycja Brodzińska  tel. 695 204 696 

 

Ślubowanie klasy siódmej

 

 

20 października odbyło się w naszej szkole ślubowanie klasy siódmej. Zgromadzonych uczniów i rodziców przywitała Pani Dyrektor oraz Pani Magdalena Krupczyńska, prowadząca naszą szkołę. Podczas części oficjalnej uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe upominki. W dalszej części siódmoklasiści wzięli udział w konkurencjach przygotowanych przez klasę drugą.Była strefa piękna, gabinet magii, laboratorium chemiczne, zmagania umysłowe i smakowe. A na koniec - wspaniały tort. Serdecznie witamy Was w naszej szkole !

Więcej zdjęć na profilu szkoły, na facebooku. 

Odpowiedzialność prawna młodzieży

19 października klasa III wzięła udział w spotkaniu dotyczące odpowiedzialności prawnej młodzieży. Zajęcia poprowadził policjant Komendy Powiatowej Policji w Obornikach - Pan Paweł Witzberg.

Copyright © 2017. P.Sz.P. im. St. Wyspiańskiego w Obornikach Rights Reserved.


Facebook